Drzewo
Wakacje

Wczasy nad Bałtykiem?

Rewal posiada bogatą historię. Od roku 1896 przez Rewal przechodzi zachodnia część Gryfickiej Kolei Wąskotorowej łącząca w tamtych czasach Gryfice z Niechorzem. Dworzec tej kolei znajduje się na południe od wsi. Centrum tej miejscowości to miejsce gdzie można się pomodlić. Jest tu bowiem niewielki kościółek katolicki stylizowany na łódkę. Rewal sportem także stoi to znaczy, że ma tutaj siedzibę klub sportowy Wybrzeże Rewalskie Rewal. Rewal to obszar występowania placówki Straży Granicznej.

Obsługiwane jest tutaj morskie przejście graniczne w Mrzeżynie i w Dziwnowie. Gmina Rewal położona jest w strefie klimatu umiarkowanego. Na tym terenie zimy są stosunkowo mało mroźne jak z resztą nad wieloma ośrodkami nadmorskimi. Związane jest to z morzem, które łagodzi mroźne chwile. Wiatry są tutaj specyficzne. Powstają na wskutek bryzy morskiej. Powietrze jest tutaj bardzo czyste. Woda również nie pozostawia wiele do życzenia.

W porównaniu do innych polskich kurortów Rewal wypada wspaniale. Jest to doskonała okazja do nauki pływania na desce i innych narzędziach pływackich. Co z tego że każdy lubi swoje pokoje Rewal ma zawsze znacznie więcej do zaoferowania. Tradycyjnie można tutaj zjeść świetne gofry. Gorące, upalne dni można sobie ochłodzić wspaniałymi kąpielami, oraz napojami chłodzonymi. Pokoje nad morzem co prawda często mają klimatyzację, dlatego można tam również znaleźć chwilę wytchnienia od ukropu, upału, lecz myślę, że najlepszym sposobem na ochłonięcie jest cień dochodzący w lesie iglastym.

Nad morzem jest tylko piasek, dlatego nic innego tam nie wyrośnie jak tylko proste iglarki. Jednak i one mają swój urok. Rewal to super miejsce. Polecam je każdemu. Kto tam raz pojedzie to wróci również i za rok. Myślę, że jesień to także świetna pora żeby tam się wybrać. Jeśli tylko nadarzy się okazja trzeba będzie się tam wybrać, bo podobno spacery nadmorskie wieczorową porą to coś pięknego. Jeszcze raz gorąco zachęcam do poznawania historii tego miasta, bo naprawdę warto wiedzieć więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *