Chmury
Wakacje

Co można robić na wakacjach?

Największą atrakcją Mazur są piękne jeziora położone wśród pagórków i lasów. Turyści, którzy preferują ciszę i spokój, mogą znaleźć leśniczówkę lub dom letniskowy, położone z dala od głośnych kurortów, Tam można się zaszyć i na łonie natury odzyskać nadwątlone pracą siły. Mazury to przede wszystkim raj dla żeglarzy. Można przez wiele dni płynąć jachtem, pokonując kolejne jeziora, łączące je rzeki i kanały. Najbardziej popularne szlaki żeglowne to: Giżycko – Węgorzewo, Giżycko – Mikołajki, Mikołajki – Ruciane-Nida, Mikołajki – Pisz i Mikołajki – Ryn.

Po drodze żeglarzy czekają dodatkowe atrakcje, np.: most obrotowy na Kanale Giżyckim, prom linowy, śluzy komorowe i wioskę żeglarską. Szlaki kajakowe wiodą, między innymi, rzekami: Krutynią, Rospudą, Hańczą, Pisą… Po drodze spotka się jeziora, kanały, trzeba będzie pokonać śluzy. Mazury posiadają liczne trasy rowerowe dla miłośników dwóch kółek. Poza tradycyjnymi sportami wodnymi, wycieczkami pieszymi i rowerowymi, przygotowano dla turystów również liczne inne atrakcje.

Krainę Wielkich Jezior można podziwiać z lotu ptaka, odbywając lot widokowy balonem. Adres firmy oraz cennik można znaleźć w internecie. Dla zwolenników sportów ekstremalnych oferowane są skoki spadochronowe. Tych atrakcji możemy szukać w Elblągu i w Griźlinach koło Olsztynka. Wieża ciśnień w Gołdapii pochodząca z 1900 roku to nie tylko zabytek techniki i architektury neogotyckiej, ale przede wszystkim, jest to obiekt, który posiada tarasy widokowe. Możemy z nich podziwiać okoliczne krajobrazy.

Do szczególnie często odwiedzanych atrakcji należy Ełcka Kolejka Wąskotorowa. Jej projekt powstał w 1905 roku, a została zbudowana w latach 1910 – 1917. Pierwotnie służyła miejscowej ludności jako środek transportu, obecnie uznana za zabytek, używana jest do wycieczek turystycznych. Po drodze można zrobić postój nad jeziorem Nieciecz. W pobliżu znajduje się skansen pszczelarski, pracownia rzeźby i Muzeum Kolejnictwa. Przed wyjazdem na Mazury można przedyskutować swoje plany na forum.mazury.info.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *